• 22 Niedziela Zwykła

   22 Niedziela Zwykła

   Szczęśliwie kończąc wakacje, od 1. września powracamy do zwykłego porządku mszy w Bazylice Mariackiej, co pół godziny od godz. 6.00 do 11.00 oraz o godz. 18.30.

Witamy w oficjalnym serwisie Bazyliki Mariackiej, drugiej po katedrze wawelskiej świątyni Krakowa.

Nie było zamiarem biskupa Iwona budowanie zabytku, ale troska o duchowy wzrost mieszkańców stolicy. Czasy i pokolenia, których przemijanie obserwował kościół mariacki dokładały coraz to piękniejsze elementy wystroju, wiara ludzi umacniała znaczenie świątyni, ale ani biskup Iwo, ani Wit Stwosz, ani Matejko nie sądzili przecież, że możliwości techniki XXI wieku umożliwią w wirtualnej przestrzeni wejście do kościoła w internetowym świecie i zobaczenie piękna wnętrza, które dla wspaniałości dzieł sztuki tam zgromadzonych, wspaniałym zabytkiem się ostanie, a dla wciąż żywej wiary i pobożności ludzi tam przybywających kościołem nadal będzie.

Listy i komunikaty

  • Mariacki Festiwal Organowy 2016

   Mariacki Festiwal Organowy 2016Na przestrzeni dwóch najbliższych miesięcy, już po raz kolejny w Bazylice Mariackiej będzie miało miejsce wyjątkowe muzyczne wydarzenie. W dniach 2 sierpnia –  20 września odbędzie się tam osiem znakomitych koncertów, wpisujących się w program II Mariackiego Festiwalu Organowego.

  • Kancelaria nieczynna

   Kancelaria nieczynnaW dniach 19-29 lipca kancelaria parafialna z racji  Mercy Festival oraz Światowych Dni Młodzieży będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt z zakrystią Bazyliki Mariackiej (tel. 12 421 88 98).

Hejnał z Wieży Mariackiej