0:00/ 0:00

Jubileusz 50-lecia koronacji mariackiego wizerunku MB Częstochowskiej

Koronacja w Krakowie!

Rozeszła się wieść po Polsce: na zakończenie Nawiedzenia Matki Bożej w Archidiecezji Krakowskiej, jutro dnia 15 grudnia 1968 r., w niedzielę Gaudete – w niedzielę adwentowej radości, w Krakowie odbędzie się koronacja kopii Obrazu Jasnogórskiego Królowej Polski.

(z kazania wygłoszonego w wigilię koronacji, 14 grudnia 1968r.)

Zgodnie ze świadectwem historii Krakowa, a w nim dostojnej Parafii Mariackiej, przypada nam w tym roku pięćdziesiąta rocznica koronacji mariackiego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. To dla Parafii i dla naszego Miasta ważne święto ze względu na szczególny kult jakim krakowianie otaczają najstarszą kopię obrazu Jasnogórskiego. W skromnej kaplicy, tuż przy wejściu do bazyliki, chętnie i licznie powierzają swoje modlitwy Maryi.

Dlatego Parafia Mariacka chce przygotować się do uroczystości z gorliwością i wdzięcznością nie mniejszą niż ta, która towarzyszyła świadkom koronacji z 15 grudnia roku 1968. Serdecznie zapraszamy na nowennę poprzedzającą wydarzenia roku jubileuszowego w sobotę po piętnastym dniu każdego miesiąca z mszą o 18.30, procesją do kaplicy oraz nabożeństwem do naszej Patronki.