9 listopada 2025
W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy:
-dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym;
-w poniedziałek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
-we wtorek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości, zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. O godz. 10:00 Msza św. w katedrze na Wawelu. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
-w środę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
‑w czwartek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
1. Nasza Bazylika jest Kościołem trwającego Roku Jubileuszowego. Zapraszam na Msze Święte Jubileuszowe sprawowane w piątki o godz. 18.30 i soboty o godz. 8.00.
2. W każdy poniedziałek o 18.30 Msza Święta ku Czci św. Józefa, w czasie której modlimy się za nasze miasto Kraków i naszą Ojczyznę.
3. Ks. Piotr zaprasza młodych na spotkanie w ramach Duszpasterstwa Młodzieży przy naszej bazylice. Spotkanie w każdą środę o godz. 19.00, a w każdy czwartek o 19.00 spotkanie post akademickie „Chrystus w Starym Mieście”, Plac Mariacki 7.
4. 16 listopada będziemy przeżywać 9. Światowy Dzień Ubogich, tego dnia przed kościołem zbiórka na cel organizacji dni w diecezji, o godz. 13.00 w naszej Bazylice będziemy się modlić razem z ubogimi. Z tej racji 11 listopada wolontariuszka będzie rozprowadzać kotyliony i ofiary składane przy tej okazji wesprą pielgrzymkę ubogich do Rzymu.
5. W zakrystii po Mszy Świętej można zamówić intencje mszalne, nabyć prasę katolicką, różańce, kalendarz na 2026 rok oraz uzyskać pieczątkę jubileuszową.
6. W tym tygodniu imieniny obchodzi Pan Marcin, nasz zakrystianin — życzymy mu wszelkiego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz jego świętego patrona.
Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia, obfitego w łaski od Pana.
